Múdry otec

Autor: Marián Minárik-Častovský | 29.2.2008 o 11:00 | Karma článku: 9,06 | Prečítané:  1908x

Môj priateľ Pali je automobilový fanatik. Pripomína mi automechanikov vo Vietname, pre ktorých neexistuje neopraviteľné auto. Je to vlastne odborník, čo má dar od Boha rozumieť sa všetkému, čo sa spája s automobilovou technikou.

Hravo vyriešil i výmenu žiarovky v reflektore môjho auta, čo som ja domrvil tak, že som musel prísť k nemu poprosiť ho o pomoc. Po piatich minútach bolo svetlo opravené a mohli sme si dať kávičku.

Prebrali sme veľa problémov. Zaujal ma príbeh s jeho vlastným synom. Prišiel za ním, že v Petržalke, za benzínovou pumpou je odstavené auto rovnakej značky, akú má syn, zrejme ho tam niekto vyhodil. Tak sa tam spolu vybrali na obhliadku. Vrak bol napohľad v dosť úbohom stave. Karoséria pokrčená, sklá povybíjané, no motor bol zrejme vo výbornom stave.

 „Oco, ten motor by sme mali vybrať celý, čo povieš?“

„Synku, to nemôžeme.“

„Prečo, veď je to tu vyhodené, ako na smetisku.“

„Vieš, určite to niekomu patrí. Čo, ak má s tým nejaké plány? Mali by sme ho vyhľadať a spýtať sa, či je ochotný niečo nám z toho predať.“

„Kde ho chceš hľadať, veď auto nemá ani poznávacie značky?"

„Necháme tu lístok s telefónnym číslom a s odkazom, že máme záujem o nejaké súčiastky. Budeme čakať, či sa ozve. Nemôžeme si to brať len tak, ako dajakí zlodeji.“ 

Syn uznal otcove argumenty i keď mal obavy, či ich niekto v „kupovaní“ nepredbehne. Netrvalo však dlho a majiteľ auta sa ozval. Vravel, že vďaka oznamu, ktorý zanechali v aute, začali sa o vrak zaujímať policajti a zistili, že to je auto, ktoré mu bolo dávnejšie ukradnuté. Poďakoval sa a súhlasil, aby si pokojne zobrali z auta všetko, čo sa im hodí, on vraj už z toho vraku nebude potrebovať nič. 

Paliho syn mal veľkú radosť. Otec mu však pripomenul. 

„Vidíš, synku, keby sme boli brali hneď, boli by sme kradli! Ale že sme boli slušní, dostali sme všetko!“ 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obľúbený hotel Bödöra a Smeru prišiel o eurofondy

Firmy z babindolskej skupiny odstúpili od zmluvy na opravu hotela Zlatý kľúčik z eurofondov. Dôvod nepovedali.

KOMENTÁRE

Špačince sú Slavkov II

Vlastnú verziu by vedeli prerozprávať tisícky seniorov, od ktorých skúpili pozemky.


Už ste čítali?